22.08.2022 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oslavme v Paříži 100 let veletrhu

SIMA, mezinárodní veletrh zaměřený na řešení a technologie pro efektivní a udržitelné zemědělství, otevře své brány od 6. do 10. listopadu 2022 na pařížském severním výstavišti Villepinte. Jak zaznělo od pořadatelů, již nyní slibuje dobré výsledky, a to jak z hlediska marketingu, tak z hlediska bohaté nabídky zajímavých novinek. Letošní jubilejní stý ročník si klade za cíl splnit co nejlépe očekávání vystavovatelů i návštěvníků, proto přinese mnoho inovací. Stává se tak profesní událostí zásadního významu.

 Připomínáme, že nejbližší ročník veletrhu SIMA se uskuteční v termínu od neděle 6. listopadu do čtvrtka 10. listopadu 2022 na výstavišti Parc des Expositions v pařížském severním výstavišti Villepinte. Veletrh, který se zpravidla konal v únoru lichých let, je nyní přesunut na listopad sudých let, a to vzhledem k přání vystavovatelů i návštěvníků. Termín konání bude logičtěji zapadat do cyklu obchodního rozhodování.

 Noví vystavovatelé

Potvrzené rezervace mnoha vystavovatelů jsou jasným signálem, který ukazuje na opravdové odhodlání profesionálů dosáhnout oživení trhu v tomto odvětví. Dalším pozitivním ukazatelem je to, že se do letošního ročníku veletrhu SIMA 2022 přihlásilo 112 nových vystavovatelů, včetně společností Yanmar, Petronas, Megaplast a Agrowin. Zároveň zaznamenali pořadatelé mnoho historických účastníků veletrhu SIMA, kteří se na něj v roce 2022 vracejí, jako například Grégoire Besson, Bouchard, Tym nebo Hatzenbichler.

Zóna SIMA Tech

V centru veletrhu SIMA, v hale č. 6, je zóna vyhrazená pro představení řešení a technologií pro efektivní a udržitelné zemědělství s názvem SIMA Tech. V této zóně se představí:

  • Start-upová vesnice založená ve spolupráci s La Ferme Digitale, Agri Sud-Ouest Innovation a Co-Farming. Tento prostor, koncipovaný jako místo zábavy a společenského setkávání, bude plnit úlohu odrazového můstku pro vznik mladých firem, kterým pak zprostředkuje kontakty na profesní odborníky.
  • Zemědělská robotická vesnice pořádaná ve spolupráci s FIRA, za účasti 15 vystavovatelů, výrobců zemědělských automatických systémů, jimž bude umožněno přiblížit na vyhrazené předváděcí ploše jednotlivá robotická řešení v pohybu.
  • Ústřední prostor nabídne zónu pro výměnu zkušeností s workshopy a networkingem, ale i kulaté stoly organizované SIMA a partnerskými subjekty na témata, jakými jsou například snižování dopadu na životní prostředí, úspěch přechodu na ekologické zemědělství, zajištění bezpečnosti práce nebo snižování náročnosti úkolů a další.

Během letošního ročníku 2022 bude v centru pozornosti francouzská vládní iniciativa AgriTech, kterou iniciovali Julien Denormandie, ministr zemědělství a výživy, a Cédric O, státní tajemník pro přechod na digitální technologie a elektronické komunikace. Na veletrhu SIMA se očekává účast 80 start-upů, což je více než dvojnásobné množství oproti předchozímu ročníku.

Ceny za inovace

Aneb poodhalení zemědělství zítřka. Mezinárodně uznávaná soutěž SIMA Innovation Awards oceňuje nejinovativnější řešení a technologie, které vystavovatelé na veletrhu předvedou.

Od roku 2021 je soutěž SIMA Innovation Awards zastupována novým předsedou, jímž je Christian Huyghe, vědecký ředitel pro zemědělství v institutu INRAE. Porota je letos složena z přibližně dvaceti francouzských a mezinárodních odborníků, což zaručuje expertní pohled na všechny trhy a odvětví přihlášené k účasti na veletrhu SIMA.

S novým zaměřením veletrhu SIMA souvisí i nový harmonogram:

  • Nominace budou vyhlášeny v úterý 27. září během tiskového dne SIMA.
  • Vítězové budou vyhlášeni v pondělí 6. listopadu během zvláštního slavnostního aktu u příležitosti stého výročí veletrhu.

Ceny SIMA za podnikání v zemědělství

Aneb ocenění nejlepších evropských zemědělských postupů. SIMA ve spolupráci s firmami Axema a Nuffield France pořádá novou soutěž: SIMA Farming Awards. V návaznosti na portréty inovativních zemědělců, které byly představeny již během minulých ročníků veletrhu, je letošním záměrem vyzdvihnout inovativní iniciativy zemědělců francouzských a obecně evropských.

V tomto prvním ročníku se soutěže mohou zúčastnit zemědělci z následujících zemí: Německo, Belgie, Španělsko, Francie, Irsko, Itálie, Nizozemsko, Rumunsko a Velká Británie. Musí být zapojeni do procesu udržitelného přechodu a musí být schopni prokázat svou úspěšnost v oblasti sociálních, ekonomických nebo environmentálních dopadů.

Ceny budou předány na veletrhu, a to 6. listopadu, po slavnostním předání cen SIMA Innovation Awards.*

 

Sto profilů

Pod názvem #wearesima se skrývá 100 profilů na oslavu 100 let od založení SIMA. Veletrh SIMA 2022 bude podle pořadatelů mimořádný i s ohledem na to, že se při něm slaví sté výročí vzniku akce. Při této příležitosti bude vyzdviženo 100 profilů lidí, kteří se zasloužili o to, že je dnes veletrh SIMA mezinárodní a nepřehlédnutelnou událostí. Jejich názory budou sdíleny na sociálních sítích, na webových stránkách SIMA, v bulletinech a v průběhu celého veletrhu.

Bezplatná vstupenka na veletrh je k dispozici na simaonline.com, kód pro registraci je REPPARPRI22.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down