Osm miliard korun na projekty životního prostředí

Žadatelé o letošní dotace operačního programu Životní prostředí mohou začít s přípravou svým projektů. Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí zveřejnily podklady a dokumenty, které pro to potřebují. Celková evropská dotace na schválené projekty v rámci letošních výzev bude zhruba osm miliard korun. Uvedla to mluvčí ministerstva Petra Roubíčková.

Peníze budou určeny na budování čistíren a kanalizací, na protipovodňovou ochranu, ochranu biodiverzity, odpadové hospodářství i ochranu ovzduší. Budou o ně moci žádat obce, města, kraje, neziskové organizace a občanská sdružení nebo podnikatelské subjekty.  Na projekty v oblasti zlepšování kvality vod a snižování rizika povodní je určeno v letošním programu na 1,3 miliardy korun. Pro projekty zaměřené na zlepšování kvality ovzduší v městech je vyčleněno 2,5 miliardy korun, pro oblast odpadů a materiálových toků, ekologických zátěží a rizik na 1,2 miliardy korun a na ochranu a péči o přírodu a krajinu na 2,9 miliardy korun. Výzvy jsou určeny na individuální projekty, u kterých celkové náklady nesmí podle ministerstva přesáhnout 50 milionů eur (1,37 miliardy Kč), včetně daně z přidané hodnoty. "Současným avízem chystaných výzev v operačním programu Životní prostředí vycházíme vstříc žadatelům, aby měli dostatek času na přípravu svých projektů," uvedl ministr životního prostředí Richard Brabec. Oficiální výzvy budou vyhlášeny v druhé polovině června a žádosti začne ministerstvo přijímat podle Brabce 14. srpna.
Žádosti budou přijímány prostřednictvím informačního systému MS2014+ poté, co operační program schválí Evropská komise a hodnoticí kritéria schválí monitorovacím výbor programu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down