Ministerstvo zemědělství se bude zítra zabývat uvolněním dovozů hovězího ze zemí Evropské unie postižených tzv. nemocí šílených krav (BSE). Krizový štáb pro BSE se měl původně návrhem Státní veterinární správy na uvolnění importů zabývat 8. ledna, jeho jednání ale bylo odloženo.