12.10.2000 | 02:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Otevřený dopis prezidenta Hospodářské komory

Otevřený dopis zaslal včera předsedovi vlády ČR Miloši Zemanovi a spolkovému kancléři Spolkové republiky Rakousko Wolfgangu Schüsselovi prezident Hospodářské komory Zdeněk Somr. V dopise žádá o takové kroky, které by vedly k ukončení blokády našich hranic. Dopis přinášíme v nezkráceném znění.

Vážení předsedové vlád, pane Zemane a pane Schüssele!
Hospodářskou komoru České republiky velice znepokojuje fakt, že v současné době je na hranici České republiky s Rakouskem organizovaně bráněno volnému pohybu zboží. V této souvislosti Vám chci připomenout, že omezení volného pohybu zboží přináší každý den konkrétním českým a rakouským firmám značné finanční ztráty, ale i další škody.
Jako prezident Hospodářské komory České republiky nemám žádné informace o tom, že by čeští a rakouští podnikatelé měli mezi sebou nějaké věcné problémy. V minulosti, stejně jako dnes, mezi nimi panovaly korektní partnerské vztahy a důvěra. Všechny informace nasvědčují trvalému zájmu českých a rakouských podnikatelů své vztahy rozšiřovat a prohlubovat.
Z výše uvedeného pak pro podnikatelskou obec vyplývá, že blokáda hranic není věcným problémem, ale problémem politickým. Neřešení tohoto politického problému a pokračující blokace česko-rakouských hranic tak podle našeho přesvědčení nejen prohlubuje finanční škody českých a rakouských firem, ale může vést i ke ztrátě toho, co je v obchodě nejcennější – ke ztrátě důvěry.
Proto Vás jménem Hospodářské komory ČR a všech českých podnikatelů žádám, abyste se vahou svých funkcí i osobností zasadili o to, aby se naše tradiční dobré vztahy dostaly zpět na obvyklou úroveň. Vyzývám Vás, abyste využili všechny možnosti a prostředky – ať bilaterálního či multilaterálního charakteru – k ukončení současného nepřirozeného stavu, odporujícího zájmům rakouských a českých podnikatelů.
Chtěl bych Vás ujistit, vážení předsedové vlád, že v tomto úsilí se můžete spolehnout na podporu podnikatelské obce.
S pozdravem
RNDr. Zdeněk Somr,
Prezident hospodářské komory České republiky

V Praze dne 11.října 2000

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down