05.01.2010 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ovoce dostanou školáci až v březnu

Ovoce a zeleninu by měli zdarma dostávat školáci v České republice až od března. Podle mluvčího Státního zemědělského intervenčního fondu Viléma Frčka bude zahájení programu záviset hlavně na dodavatelích. Ti mohou do poloviny ledna podávat žádosti o zařazení na seznam schválených prodejců, který fond zveřejní na svých internetových stránkách. Z tohoto seznamu si budou školy moci vybrat své dodavatele. Kromě čerstvého ovoce a zeleniny dostanou školáci zdarma také balené ovocné a zeleninové šťávy bez chemických přísad. Program je určen pro žáky prvních až pátých tříd základních škol. V ČR jde o více než 450 tisíc dětí. Celkové roční náklady by měly činit 73 milionů korun, z nichž 53 milionů korun poskytne Brusel a 20 milionů korun půjde ze státního rozpočtu. Program je součástí boje proti obezitě dětí. Proto dostanou školy zároveň doporučení, jak mají děti vést ke zdravému životnímu stylu.

Slovensko, které program rozjelo již od počátku školního roku, schválilo 22 dodavatelů, kteří budou ovocem a zeleninou zásobovat přes 460 škol, tj. asi devět procent zařízení, která se mohou programu zúčastnit. Slovenské školy si stěžují na náročnou byrokracii i organizační povinnosti spojené s programem.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down