08.07.2004 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ovocnáři počítají letos s nadprůměrnou úrodou raných meruněk

Ovocnáři z jižní Moravy, kteří zahájili sklizeň raných meruněk, si slibují od letošního roku nadprůměrnou úrodu. Výnos by měl dosáhnout kolem tří tun z hektaru, odhaduje inspektor ústředního kontrolního a zkušebního ústavu zemědělského Jaromír Čepička.

Ministerstvo zemědělství odhaduje v letošním roce sklizeň v České republice na 5812 tun meruněk, z toho většina 5552 tun se sklidí na jihu Moravy, z výměry sadů kolem 1500 hektarů.
Plody jsou vzhledem k dešťům velké, protože jim však chybělo slunce, obsahují méně cukru, hodnotí výpěstky vedoucí divize sady Vratislav Hycl z akciové společnosti Patria Kobylí na Břeclavku. Očekává, že ze 190 hektarů meruňkových sadů sklidí letos více než 1000 tun meruněk, což je nad hranicí průměru. Meruňky jsou podle něj sortiment, který jde na odbyt. Je jich totiž málo, a proto se dobře prodávají nejen u nás, ale třeba i do Rakouska.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down