Ovocnáři uspěli v soutěži

Ovocnářská unie ČR uspěla s projektem Integrovaná produkce ovoce v soutěži společnosti Business Leaders Forum a bude se v kategorii environmentální management příští rok v červnu za ČR ucházet o Evropskou ekologickou cenu. Informovala o tom tisková mluvčí ministerstva zemědělství Tereza M. Dvořáčková.

Čeští ovocnáři pěstují ovoce v souladu s ochranou životního prostředí a daří se jim nabízet zákazníkům velmi kvalitní plody. „Potvrzuje to i nominace naší unie na ekologickou cenu. Jde o prestižní ocenění naší dlouholeté práce na zdokonalování systémů integrované produkce, tedy pěstování kvalitního ovoce při uplatnění ekologicky šetrných metod. Jejich cílem je ochrana životního prostředí v ovocných sadech a organizmů, které v něm žijí,“ řekl předseda Ovocnářské unie ČR Martin Ludvík.
Ministerstvo zemědělství podporuje od roku 2005 Integrované pěstování ovoce prostřednictvím Programu rozvoje venkova. Loni v jeho rámci vyplatilo téměř 100 milionů korun dotací. Výsledky podpory se promítly do nárůstu výměry ovocných sadů zařazených do systému integrované produkce, a to z 4,6 tisíce hektarů v roce 2005 na 11 tisíc hektarů v roce 2010. „Ocenění považuji za příklad pozitivní a efektivní spolupráce a důkaz toho, jak Ministerstvo zemědělství podporuje pěstitelskou praxi s ohledem na ochranu životního prostředí,“řekl ministr zemědělství Ivan Fuksa. Evropská ekologická cena pro podnikatele vyjadřuje mimo jiné podporu firmám, které chápou význam ochrany životního prostředí a aktivně podnikají kroky vedoucí k jeho zlepšení. Je určena podnikům, které v uplynulých dvou letech zlepšily životní prostředí např. díky environmentálně šetrnému produktu a inovačním procesům.
Společnost Business Leaders Forum je sdružením mezinárodních a českých společností a firem, které prosazuje dodržování etiky v podnikatelské praxi, skutečné naplňování společenské odpovědnosti firem. Vznikla v Praze v roce 1992 z iniciativy několika předních českých firem a mezinárodní organizace The Prince of Wales International Business Leaders Forum, jejímž prezidentem je princ Charles.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *