17.09.2004 | 02:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ovocných stromků je letos dostatek

Plochy školek se od roku 1995 neustále zvyšují, stromky letos nepoškodilo sucho ani krupobití. Poptávku po ovocných stromcích proto čeští pěstitelé v tuzemsku pokryjí. Podle tajemníka Ovocnářské unie ČR Martina Ludvíka jsme totiž národem zahrádkářů, který nemá v Evropské unii obdoby, což je důvod navíc, aby u nás byla tak široká nabídka stromků.

Zájem o stromky se potvrzuje na nyní probíhajícím zahradnickém veletrhu v Litoměřicích Zahradě Čech. Fronty před stánky s ovocnými stromky nasvědčují tomu, že zahrádkáři jakoby nevěděli, že lze jabloně či hrušně již několik let kupovat v průběhu celého roku, soudí Jaroslava Účková z litoměřické pěstitelské firmy Sempra. Největší poptávka je tradičně po jabloních. Jejich cena se pohybuje okolo 110 až 150 korun za stromek. Mezi další oblíbené ovocné stromky patří broskvoně, které lze koupit za 180 korun, a meruňky, jejichž cena se pohybuje okolo 160 korun.
Za módní trend lze označit v ovocnářství stromky kiwi, uvedla Účková. Jejich pěstování je ale náročnější, spíše je kupují zkušení zahrádkáři. Koupit lze také stromky, na nichž vyrostou citrony, fíky, kdoule nebo čínské datle.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down