15.04.2008 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ozimy na Ústecku přezimovaly dobře

Přezimování ozimých plodin hodnotí zemědělci v Ústeckém kraji jako velmi dobré. S výsevem jarních plodin začali letos díky příznivému počasí nezvykle brzy, až o tři týdny dříve než v jiných letech. Řekl to předseda ústecké Krajské agrární komory František Loudát.

Rozhodujícími plodinami zde budou podle něj i letos obiloviny. "Podle našich odhadů by se letos obiloviny měly pěstovat přibližně na 108 tisících hektarech, což je asi 72 procent ploch půdy," řekl Loudát. Na více než polovině polí, které jsou osety obilovinami, bude letos růst ozimá pšenice. Třetinu ploch by mohl podle odhadů zaujímat ječmen. "Všechny jarní obiloviny jsou zasety už více než 14 dní," uvedl Loudát.
Méně významné obiloviny, jako je oves, žito nebo triticale, budou v kraji letos pěstovány každá přibližně na 2000 až 2500 hektarech. Podle Loudáta by mohla růst kukuřice, kterou zemědělci právě sejí, na 4650 hektarech. Řepku mají farmáři zasetu podle odhadů minimálně na 14 tisících hektarech. "Řepka letos velmi dobře přezimovala a už brzy pokvete," řekl.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down