22.09.2004 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Palas nepovažuje pozici šéfa veterinární správy za pevnou

Řada pochybení ústředního ředitele Státní veterinární správy Josefa Holejšovského způsobila, že ministr zemědělství Jaroslav Palas vyjádřil nespokojenost s jeho prací v poslední době. A vyjádřil se, že jeho pozice není příliš pevná. Ze slov ministra překvapený ředitel veterinární správy však řekl, že se žádných pochybeních nedopustil.

Ministr Palas má Holejšovskému za zlé, že chtěl bez vědomí ministerstva jako zřizovatele zrušit Státní veterinární ústav v Brně a dal výpovědi 37 lidem. Činnost tohoto ústavu měl Holejšovský zastavit kvůli tomu, že ústav měl druhý rok po sobě v účetní uzávěrce zápornou bilanci. To mu Palas vytkl a celou operaci zastavil. Následný audit v hospodaření zjistil, že ústav hospodaří s přebytkem, nikoli se ztrátou. Šéf SVS tedy vyměnil ředitele organizace.
Ministr zemědělství vytýká šéfovi SVS také to, že před vstupem do EU byly práce veterinární správy, která připravovala řadu vyhlášek k bezpečnosti potravin ve skluzu. Palas tvrdí, že v té době musel použít celou řadu nestandardních opatření proti SVS, aby se práce stihly. S vytčením nedostatků nad unijní legislativou je však Holejšovský šokován a o žádných problémech neví. Veterinární předpisy byly podle něj připraveny včas a dobře. Ze strany EU nebyly výhrady, uzavřel.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down