11.09.2002 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Palas v Dánsku přesvědčoval ministry

Jaké požadavky bude Česká republika uplatňovat v oblasti zemědělství a z čeho nehodlá slevit, objasňoval ministr Zemědělství Jaroslav Palas na neformální schůzce v Nyborgu. V tomto dánském městě se sešli resortní ministři Evropské unie.

Hlavní nápor se podle Palase soustředí na dosažení lepších
produkčních kvót pro výpočet zemědělských dotací ze strany EU, než jsou ty, které zatím pro Česko navrhla Evropská komise. Tyto návrhy jsou vesměs hluboko pod současným objemem výroby tvrdí Palas s tím, že bychom se měli potkat někde mezi navrženou národní kvótou a skutečností. Důraz položil na mléko, masné krávy, ovce, cukr a bramborový škrob.
Palas se také domnívá, že profesní svazy by neměly strašit české zemědělce Evropskou unií a měly by do vlastních řad volit opatrnější rétoriku."

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down