Pálavské i Znojemské vinobraní navštívilo o víkendu zhruba stejně lidí jako před pandemií

Více než 132 tisíc lidí od pátku navštívilo dohromady dvě největší vinařské akce na jihu Moravy. Znojemské historické vinobraní přilákalo 84 887 návštěvníků, do Mikulova na Pálavské vinobraní zavítalo přes 48 tisíc lidí. Počty odpovídají poslednímu ročníku těchto akcí před pandemií, tedy roku 2019. Uvedli to zástupci pořadatelů.

Pálavské vinobraní v Mikulově na Břeclavsku letos slavilo 75. ročník, v době pandemie vynechalo pouze v roce 2020, loni jej navštívilo 43 tisíc lidí. "Loňskou návštěvnost snížilo deštivé počasí, letos pršelo jen v pátek večer, v sobotu už nám počasí přálo. Vzhledem k tomu, že se naše vinobraní konala zároveň, jsme s návštěvností velmi spokojeni," řekl Dominik Ryšánek ze společnosti Mikulovská rozvojová, která pořádá Pálavské vinobraní.

Znojemské historické vinobraní mělo letos 38. ročník, v pandemii vynechalo dva roky. V roce 2019 jej navštívilo 85 tisíc lidí, letošní návštěvnost se tak tomuto číslu silně přiblížila. "Mám obrovskou radost za všechny návštěvníky, kteří dorazili a vytvořili s námi jedinečnou atmosféru. Opět se potvrdilo, že vinobraní ve Znojmě není obyčejným hudebním festivalem, ale že sem lidé jezdí za skvělým vínem a za historickým programem, který nemá v České republice obdoby," uvedl v závěrečné tiskové zprávě Znojemského historického vinobraní František Koudela, ředitel pořádající Znojemské Besedy.

Obě vinobraní se obvykle konají v různých termínech, jak je ale vidět z počtu návštěvníků, souběh v jednom víkendu pro ně nepředstavoval komplikaci, což pořadatelé předpokládali ještě před začátkem akcí.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down