11.09.2017 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pálavské vinobraní v Mikulově navštívilo rekordních 65 tisíc lidí

Rekordních 65 tisíc lidí navštívilo od pátku do neděle jubilejní 70. ročník Pálavského vinobraní v Mikulově na Břeclavsku. Řekl to ředitel pořadatelské Mikulovské rozvojové David Gerneš. Loňský rekord byl 56 tisíc. Návštěvníci si užili víno, burčák, jídlo, hudební vystoupení a další doprovodný program.

Pořadatelé před zahájením třídenní akce očekávali, že by mohl přijít stejný počet lidí jako loni. Nakonec bylo návštěvníků ještě o devět tisíc více. "Druhý rok po sobě máme rekordní. Asi se letos sešlo více věcí. Perfektně vyšlo počasí, velkou roli hrálo sedmdesáté výročí a výbornou práci odvedl produkční tým, který připravil zajímavý program," uvedl Gerneš. Kromě tradičního průvodu krále Václava IV. s královnou, stánků s jídlem, vínem a burčákem asi od 60 vinařů si příchozí mohli užít na náměstí a v amfiteátru koncerty. Před zaplněným publikem v amfiteátru vystoupila například skupina No Name, Mig 21 či Ben Cristovao.

Na návštěvníky čekaly i netradiční akce - například speciální stěna, na kterou mohli zájemci nakreslit své pocity a zážitky. Další novinkou byla naučná stezka po stopách vinaře, na které se návštěvníci dozvěděli informace o pěstování vína a mohli si vyzkoušet některé činnosti vinařů.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down