Památné pražské stromy na internetu

V Praze 13. dubna 2011 oslavily první narozeniny internetové stránky o pražských památných stromech, které se zrodily proto, aby přinášely ucelné informace právě o nich. " Můžete se nich dívat na >Unikátní galerii stromů< , která obsahuje téměř 1000 fotografií všech chráněných jedinců, jež se tam mění v různých ročních obdobích. Kdo rád chodí na výlety, může mu být inspirací několik vycházek, které jsou s podrobně popsanou trasou na webu také umístěny. Pro cyklisty jsem zase připravil ve spolupráci s odborníky pět doporučených cyklistických tras, které vhodně spojují památné stromy v okrajových částech metropole. Trasy jsou novinkou pro letošní jaro," svěřuje se autor zajímavých stránek Aleš Rudl, student Fakulty životního prostředí České zemědělské univerzity v Praze. V roce 2010 byly instalovány u vybraných stromů nebo jejich skupin informační tabule, které propojují jejich historii se současností. Přehled míst kam se za nimi vydat, rovněž naleznete na webu www.prazskestromy.cz.

Vzniku stránek nutně předcházelo i hledání souvislostí k jedincům, protože dříve těmto velikánům nebyla věnována pozornost a nikdo jejich historii nezjišťoval.
„Kromě obecných informací o památných stromech si můžete přečíst například i citáty o stromech nebo si poslechnout písničky, s nimiž je téma stromů spojeno. Na grafech zjistíte kolik stromů je v současné době chráněno a jaké jsou to druhy. Jedna ze záložek se také věnuje rekordům.
Pro následující měsíce je plánováno vyhlášení fotografické soutěže na téma: Pražské památné stromy“.
Petr Skála, Asociace novinářů a publicistů píšících o cestovním ruchu

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *