Pardubický kraj má studii nové jízdárny v Kladrubech, starou zbourá

Pardubický kraj má hotovou studii na novou podobu jízdárny pro jezdeckou školu v Kladrubech nad Labem. Starou stavbu zbourá. Uvedl to náměstek hejtmana Roman Línek. Stará plechová jízdárna by mohla být komplikací pro snahu nejstaršího hřebčína na světě o zápis na seznam UNESCO.

Zpracovatelé studie museli najít vhodnou polohu pro jízdárnu. Areál školy není příliš velký. Třikrát se podle Línka hledala optimální pozice jízdárny, aby se tam vešla a nemusely se kácet stromy a zároveň, aby nenarušila chod historického a přírodního prostoru pro koně.

Jezdeckou školu navštěvuje kolem 120 učňů. Po třech letech studia získají výuční list v oboru jezdec a chovatel koní. Hejtmanství chce na investici získat dotace, nejspíš do konce roku bude mít připravené všechny podklady a požádá o evropskou podporu, dodal Línek. Na demoličním seznamu je také jídelna zvaná Parlament, stavěná byla za socialismu a nezapadá do chráněné krajiny hřebčína.

Hřebčín se s pomocí kraje intenzivně připravuje na žádost o zapsání krajiny utvářené chovem koní na seznam UNESCO a na podzim ji předá pařížské kanceláři. Dva až tři měsíce bude organizace podklady posuzovat, do prosince vznese případné připomínky a požádá o další doplnění materiálů. V lednu příštího roku obdrží finální žádost. Na posouzení má dva roky.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down