Pardubický pivovar chce stylové restaurace

Pardubický pivovar chystá provoz sítě stylových restaurací a pivních klubů. První restauraci otevře v úterý za přítomnosti prezidenta Miloše Zemana v hotelu Slavia ve Svitavách. Uvedl to předseda představenstva Leoš Kvapil.

Pivovar si hledá místa v historických objektech, které mají zajímavý příběh a hodí se k chystanému konceptu. V nejbližší době chce v Pardubickém kraji otevřít šest až sedm šenků U Viléma a Porter klubů. Oba typy podniků mají být na jednom místě zároveň.

Pivovar má pronajatou dvacítku svých restaurací, ale nemají jednotný styl, v nich chtějí svůj koncept postupně sjednocovat, vybírat vhodnější místa. Pardubické pivo se točí ve stovkách restaurací v republice, řekl Kvapil.

Hotel Slavia pochází z 18. století a dlouhé roky byl zavřený. Jde o tři domy, pivovar vlastní jednu třetinu trojdomí a do oprav investoval okolo 30 milionů korun. Hotel navštěvoval například podnikatel Oskar Schindler, který za druhé světové války zaměstnával v nedalekém Brněnci více než tisícovku Židů, čímž je zachránil od smrti v plynových komorách vyhlazovacích táborů.

Podle Kvapila zvažují, že se spojí s dalšími podnikateli, kteří by jejich nové restaurace provozovali. Takto postupují i ostatní pivovary.

Pardubický pivovar loni uvařil přibližně 85 000 hektolitrů piva, letos plánuje, že se jeho produkce bude blížit 100 000 hektolitrů piva. Export společnosti činí zhruba čtvrtinu výroby, pivovar vyváží pivo na Ukrajinu, do Ruska, na Slovensko či do Dánska nebo Polska.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down