Pařížský veletrh ve znamení inovací

76. ročník Mezinárodního veletrhu zemědělské techniky a chovatelství SIMA-SIMAGENA, který se bude konat v Paříži na severním výstavišti Villepinte ve dnech 22. až 26. února příštího roku, bude zaměřen především na inovace. Podle ředitelky veletrhu Martine Dégremontové bude kromě toho letošní ročník větší a více mezinárodní. SIMA se rozroste o 25 procent nových vystavovatelů a to zejména v segmentech motory - díly a součásti, obdělávání půdy, údržba, tahače a doprava.

„Počet zahraničních vystavovatelů opět vzroste a čestnými vystavovateli budou Jihoafrická republika, Japonsko a Mexiko, což jsou země s velkým potenciálem pro rozvoj nových aktivit. Téma inovací bude všudypřítomné a hlavní motto Innovation First, tedy Inovace na předním místě se objeví i v řadě doprovodných akcí.“ uvedla ředitelka.

Podle Silvie Falettiové ze zastoupení francouzských veletrhů Promosalons Paris pro Českou republiku a Slovensko vzrostla v reakci na rostoucí poptávku rozloha výstavní plochy veletrhu. Již šest měsíců před svým otevřením totiž veletrh hlásil obsazenost 97 procent a díky rozmanitosti vystavovatelů i tematického zaměření bude podle ní SIMA-SIMAGENA veletrhem zemědělství všech velikostí a typů, ze všech kontinentů. „Poprvé se zde představí země, jako je Korea, Chorvatsko, Estonsko, Řecko nebo Litva. Další země, které se zúčastnily předchozích ročníků, výrazně posílí svou přítomnost – patří mezi ně Polsko, Turecko, Indie či Spojené státy. Svou plochu dále zvyšují tradiční vystavovatelé, jako je Nizozemsko, Česká republika, Německo a Velká Británie,“ uvedla Falettiová. Jednou z novinek na veletrhu budou také expozice zaměřené na profesionální vybavení pro údržbu zelených ploch a na vybavení pro pěstování tropických a specializovaných rostlin.

Z českých firem se pařížského veletrhu zúčastní firmy SMS Rokycany, Ravak Rožmitál, Mitas, Farmet nebo společnost BEDNAR FMT, která svoji plochu na veletrhu meziročně zdvojnásobila. Na loňském ročníku veletrhu SIMA vystavovalo 1700 vystavovatelů ze 42 zemí a navštívilo jej téměř 250 tisíc lidí ze 145 zemí.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *