Partner pro výkon až pět set koní

Velký význam má pluh i v moderním zemědělství. Specialista pro zpracování půdy Pöttinger se připravil na budoucnost s novou generací otočných polonesených pluhů – Servo T 6000 je výsledkem mnohaletých zkušeností s orbou a intenzivní vývojové práce.

Nové polonesené pluhy jsou k dispozici ve verzích Standard a Plus (šest až devět radlic) a také Nova a Plus Nova (6 až 8 radlic). Pluhy Nova a Plus Nova jsou vybavené hydraulickou ochranou proti kamenům s nastavitelnou vypínací silou až 2200 kg, což chrání pluh před poškozením a zajišťuje orbu bez prostojů. U pluhů Plus a Plus Nova lze v případě potřeby hydraulicky přizpůsobit pracovní záběr půdním podmínkám, požadavkům na orbu nebo výkonu traktoru. Potřebná nastavení lze na novém poloneseném pluhu provést snadno a intuitivně v několika jednoduchých krocích. Pracovní hloubka se reguluje pomocí sklopných podložek na válci opěrného kola. Záběr prvního tělesa lze nastavit pomocí otočného šroubu (volitelně hydraulicky). Tímto způsobem je vždy zaručen nejlepší výsledek práce. Nová řada je k dispozici s roztečí těles 102 cm a výškou rámu 80 cm (volitelně 90 cm).

Geometrie a závěs traktorů se stále optimalizují (větší výkon i pneumatiky). V souladu s tím Pöttinger přizpůsobil agregovatelnost nového Servo T 6000 přesně na rozměry nových traktorů. Pluh je připojen k traktoru pomocí spodního závěsu s oboustranným uložením. Otočný závěs s prodlouženou ojí poskytují více prostoru pro manévry na úvratích a úzké vjezdy.

Systém Traction Control zajišťuje aktivní přesun dodatečného zatížení z pluhu na traktor. Minimalizuje se prokluz traktoru a tím i spotřeba paliva – ekonomika snižující nákladovost orby. Kromě toho se redukuje i nežádoucí utužení podorniční vrstvy půdy.

Konstrukce rámu byla optimalizována tak, aby byla schopna ještě lépe absorbovat zatížení působící během provozu - síly probíhají podél rámu a záhyby byly sníženy na minimum. Tímto způsobem je efektivně využita tažná síla traktoru. Nově navržený rám chrání všechny konstrukční prvky včetně ložisek.*

Vysoká míra flexibility je základním požadavkem pro efektivní práci na poli. Zatímco u mechanicky nastavitelného pluhu zaberou stromy, šachty, stožáry a další překážky spoustu času, u hydraulického nastavení pracovního záběru PLUS je nutná pouze korekce pomocí řídicí jednotky. To umožňuje, aby se pluh rychle a bezpečně přizpůsobil různým podmínkám. Kvalita práce zůstává konstantní. Záběr prvního tělesa se při změně vždy automaticky přizpůsobí
Bezproblémová práce v oblastech s vysokým podílem kamenů a rovnoměrná orba těžkých půd díky spolehlivému systému ochrany NOVA. Výběr vysoce odolných materiálů v kombinaci s jemně nastavitelnou hydraulikou dělá ze systému nepostradatelného pomocníka v extrémních situacích. NONSTOP jištění vede ke zvýšení výkonnosti a kvalitní orbě

Ing. Zdeněk Bílý
A. Pöttinger, spol. s r. o.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down