Pavel Drobil možný ministr MŽP

Novým ministrem životního prostředí (MŽP) by se mohl stát poslanec za ODS Pavel Drobil. Nominace Drobila jako člověka vzáleného ekologii do čela MŽP překvapila ekology i politiky. Čas podle nich ukáže, jak se resortu ujme.

Je mu 38 let a narodil se v Bohumíně. Absolvoval Právnickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně (1995).Profesní kariéru odstartoval v roce 1995 ve firmě Arthur Andersen & Co jako asistent oddělení obchodního a daňového práva pro mezinárodní klientelu. V roce 1996 se stal společníkem advokátní kanceláře Pyšný, Weber & Partneři v Ostravě. V letech 2001 a 2002 pracoval jako poradce náměstků ministra financí Miloslava Hejnáka a Jaroslava Šulce. V letech 2004 až 2008 byl náměstkem hejtmana Moravskoslezského kraje pro ekonomický rozvoj.
V politice působí jako člen ODS od roku 2000, od roku 2006 je členem výkonné rady strany, letos v červnu byl zvolen místopředsedou ODS. V letošních parlamentních volbách vedl ODS v Moravskoslezském kraji, byl zvolen poslancem. Začínal v komunální politice, v roce 2002 byl zvolen zastupitelem města Bohumín. Od roku 2004 je i členem zastupitelstva Moravskoslezského kraje.
Od dubna 2007 je předsedou dozorčí rady Lesů České republiky.
Je spoluvlastníkem Lázní Darkov, podle dnešní Mladé fronty Dnes se v roce 2003 podílel na privatizaci lázní.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *