15.09.2000 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pečlivost veterinárního dozoru na hranicích nepolevuje

Na veterinárním dozoru na hranicích, to znamená v pohraničních veterinárních stanicích, záleží, zda se do naší republiky nedostane závadné veterinární zboží. Rozumí se tím jak potraviny živočišného původu, tak i živá zvířata.

Putuje-li přes hranice maso, musí být pochopitelně každá půlka či čtvrť jatečného zvířete označena předepsaným otiskem razítka. To musí být vždy čitelné. Ze zkušenosti lze říci, že ne vždy tomu tak je. Státní veterinární správa si je vědoma potíží na hranicích, které s nečitelností otisku razítka mohou nastat. Mohou to dosvědčit naši obchodníci a zároveň to potvrzuje pečlivost veterinárního dozoru cizích zemí. Podle slov Josefa Holejšovského, ústředního ředitele Státní veterinární správy ČR, je nutné se této problematice věnovat ve zvýšené míře, tj. kontrole dovozů.
Milan Sehnal, vedoucí odboru veterinární ochrany státního území ČR a zahraničních vztahů Státní veterinární správy ČR, řekl, že orgány veterinárního dozoru kontrolují jak ve vstupních místech do naší republiky, tak v místech určení ve vnitrozemí, i předepsané značení masa. Podle pokynu ústředního ředitele však budou nově zjištěné nedostatky pečlivě evidovány a okamžitě projednávány s veterinární autoritou místa původu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down