14.11.2014 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pekárenský řetězec zruší pět závodů

Německý pekárenský řetězec Lieken, který loni koupila česká skupina Agrofert Holding, zruší během nadcházejících tří let pět svých závodů. O práci podle odborů přijde zhruba 700 ze 4300 zaměstnanců pekáren. Rušení závodů je součástí restrukturalizace řetězce, uvedla dnes agentura DPA.

Odbory upozorňují, že s uzavřením dvou závodů v Hesensku a po jednom v Severním Porýní-Vestfálsku, v Bavorsku a v Dolním Sasku restrukturalizace řetězce nekončí. Ohroženo je podle nich dalších 1100 pracovních míst. Pekárenský řetězec nicméně oznámil, že kromě uzavření pěti závodů plánuje výstavbu jednoho nového. Kromě toho se chystá ve třech závodech rozšířit produkci. Celkové investice Lieken vyčíslil na 400 milionů eur (11 miliard korun).  Lieken v současnosti provozuje v celém Německu 12 velkopekáren a je německou pekárenskou jedničkou. Nejznámějšími značkami jeho pečiva jsou "Golden Toast" a "Lieken Urkorn". V loňském roce řetězec dosáhl tržeb 815 milionů eur (22,5 miliardy korun).   Německý pekárenský řetězec koupila v roce 2013 od italské potravinářské firmy Barilla skupina Agrofert Holding, jejímž vlastníkem je současný český ministr financí Andrej Babiš. Finanční detaily transakce Barilla ani Agrofert Holding nezveřejnily.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down