17.10.2016 | 06:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pekárny se proti rozsudku soudu budou právně bránit

Delta Pekárny, které jsou součástí skupiny United Bakeries, se proti dnešnímu rozsudku soudu budou bránit všemi dostupnými opravnými prostředky. Informoval o tom právní zástupce společnosti Martin Nedelka. Krajský soud v Brně dnes potvrdil pokuty v souhrnné výši více než 50 milionů korun za kartel pekařů. Mezi pokutovanými firmami jsou Delta pekárny, OK REST (dříve Odkolek) a Penam. "Proti rozsudku využijeme všech dostupných opravných prostředků, včetně případné další ústavní stížnosti, jakož i opětovné stížnosti do Štrasburku," uvedl Nedelka.

Rozsudek je podle něho naprosto překvapivý, "neboť nerespektuje předchozí rozhodnutí Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, který jednoznačně konstatoval porušení našich práv upravených v čl. 8 Evropské úmluvy o lidských právech při inspekci ÚOHS v našich prostorách," dodal advokát. Případ je starý více než deset let. Soud musel znovu řešit otázku, zda Úřad pro ochranu hospodářské soutěže postupoval při místním šetření v sídle firem v souladu se zákonem. Soud dnes postup úřadu potvrdil. O novém otevření případu začátkem roku rozhodl Ústavní soud, soudy dosud přiměřenost postupu ÚOHS při přepadových kontrolách neposuzovaly. Ústavní soud ve svém únorovém nálezu vycházel z rozsudku Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) z roku 2014, který se týkal stejného případu. Dospěl k závěru, že je povinností státu zajistit následnou soudní kontrolu přiměřenosti a nezbytnosti místního šetření.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down