10.02.2012 | 12:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Peníze na doplňkové platby zatím nejsou

Rozpočet ministerstva zemědělství letos prozatím neumožňuje vyplácení národních doplňkových plateb. Ministerstvo financí nevyhovělo žádosti zemědělského resortu a neposkytlo mu na rok 2012 finanční prostředky pro výplatu národních doplňkových plateb. Ministr zemědělství Petr Bendl se bude dál snažit peníze na top-up získat. Informovala o tom ředitelka odboru komunikace ministerstva zemědělství Kateřina Böhmová. Pokud se podaří peníze získat, budou žádosti o výplatu top-up přijímány, ale v pozdějším termínu než je obvyklé.

„Letos jsme nedostali žádné finanční prostředky na výplatu národních doplňkových plateb k přímým podporám. Proto Ministerstvo zemědělství prozatím nemůže přijímat žádosti na Top-Up v tomto roce. Rozhodně jsme se s tím ale nesmířili a o peníze na top-up pro naše zemědělce budeme bojovat,“ řekl ministr Petr Bendl. Zemědělci tak letos nebudou podávat žádost o národní doplňkové platby v rámci jednotné žádosti do 15. května, jak bylo obvyklé v předchozích letech. Jde se o šest dotačních titulů národních doplňkových plateb k přímým podporám, a to platba na chmel, na přežvýkavce, na chov ovcí popřípadě chov koz, na chov krav bez tržní produkce mléka, na brambory pro výrobu škrobu a na zemdělskou půdu. „Pokud se nám podaří dodatečně získat finanční prostředky, přijmeme žádosti o výplatu Top Up pro rok 2012 v pozdějším termínu,“ vysvětlil Bendl.
Čeští zemědělci a venkov letos získají v rámci Společné zemědělské politiky z evropských zdrojů zhruba 36 miliard korun (například formou jednotné platby na plochu SAPS a v Programu rozvoje venkova). Národní dotace na podpůrné programy letos dosáhnou výše 831,7 milionu korun (například na podporu prasat, drůbeže, podporu zpracování zemědělských produktů, na nákazový fond, na udržování a zlepšování genetického potenciálu hospodářských zvířat). 

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down