01.04.2008 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Peníze na lepší zpracování plodin

Celkem 50 milionů korun na rozvoj provozů zaměřených na zpracování zemědělské produkce dostanou podnikatelé na Vysočině. Dotace z evropského Programu rozvoje venkova byla nyní přislíbena 12 firmám, které chtějí například zlepšit úpravu zeleniny, postavit jatka i nové balicí linky. Vyplývá to z údajů Státního zemědělského intervenčního fondu.

Podle agenturních informací zástupci těchto podniků, soudí, že díky modernizaci linek se zlepšují jejich vyhlídky na odbyt.
Téměř 12 milionů korun z programu pomůže firmě Euro Agras vybudovat novou linku na zpracování brambor v Jihlavě. Firma balí brambory pro obchodní řetězce. Modernizaci linky na mytí a balení brambor díky dotaci 5,7 milionu korun letos provede i podnik Senagro v Senožatech, který se úpravou brambor zabývá deset let. Nová linka zpracuje více brambor a kvalitněji, řekl ředitel Jiří Nevosád.
Senagro pěstuje brambory na 260 hektarech polí, balí také produkci z jiných farem. Brambory odebírá řetězec Tesco. Ředitel uvedl, že pro upravené brambory je lepší odbyt. Podnik díky tomu také vytvořil tři desítky pracovních míst v době, kdy kvůli zavádění nových technologií ubývala práce na polích.
Největší dotaci v kraji, skoro 15 milionů korun, dostane VKS Pohledští Dvořáci na lisovnu řepkového oleje. Mezi schválenými jsou i projekty na zkvalitnění výroby masných výrobků, modernizaci mrazírenských skladů a stavbu jatek na ekofarmě.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down