29.06.2007 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Peníze na rozvoj venkova na dosah ruky

Na rozvoj venkova vyčlenila Evropská unie pro členské státy velké peníze, které jednotlivé podnikatelské subjekty mohou získat prostřednictvím projektů. O tom, jak se k těmto penězům dostat, vás poučí semináře, které pořádá Agrární komora ČR od příštího týdne.

Česká republika má již určité zkušenosti s čerpáním finančních prostředků na projekty programu Sapard, z nichž se modernizovaly potravinářské i zemědělské provozy.“S programem EAFRD určeným právě rozvoji venkova se teprve začíná a dobré rady jsou nad zlato,“ říká Jaroslava Nekvasilová z Agrární komory ČR, která organizuje vzdělávací semináře. Ty zahrnují návody na zpracování projektové žádosti a projektové dokumentace.“Odborníci z Ústavu zemědělských a potravinářských informací vysvětlí, jak lze čerpat ročně 1,2 miliardy korun na modernizaci zemědělských provozů, dále 231 milionů korun na zahájení činnosti mladých zemědělců a 460 milionů korun na diverzifikaci činností nezemědělské povahy,“ dodává Nekvasilová a vysvětluje, že se zájemci dozvědí víc i o možnostech získávání finančních prostředků na nepotravinářské využití půdy, na budování bioplynových stanic atd.

Hned 3. července se první takový seminář koná ve Větrném Jeníkově v Kulturním domě, další 10.července v Černé za Bory u Pardubic v Hostinci u Kosteleckých a 11.července v Klatovech v Restauraci pod Hůrkou. Bližší informace lze získat na :nekvasilova@akcr.cz . A co je důležité? Návod jak získat nemalé prostředky z Evropské unie získají účastníci seminářů zdarma.
Semináře začínají vždy v 9 hodin.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down