14.04.2009 | 09:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Peníze na welfare

V oblasti řešení krize dojného skotu byl udělaný první krok. Monitorovací výbor Programu rozvoje venkova (PRV) minulý týden schválil v rámci podpory pohody zvířat dotaci 977 korun na dojnici. Uvedl to prezident Agrární komory ČR Jan Veleba s tím, že tím není vše ukončeno, komora bude pokračovat v dalších jednáních.

Viceprezident Agrární komory ČR Bohumil Belada upřesnil, že monitorovací výbor schválil nové opatření v rámci osy II PRV, a to II.1.4. Platba na podporu dobrých životních podmínek zvířat. V jeho rámci bude poskytnuta podpora formou pětiletých závazků na všechny dojné krávy, které splňují dvě podmínky, a to trvalý přístup k vodě a ošetřování paznehtů. „Tato podpora je výsledkem vyjednávání Agrární komory ČR na ministerstvu zemědělství a jsme rádi za to, že jsme ji docílili,“ poznamenal. Tato podpora bude poskytována formou pětiletých závazků. Belada poznamenal, že peníze na toto opatření budou z dosud nespuštěných opatření v ose II, a to krajinotvorné prvky a zalesňování půdy. Belada připustil, že by si představovali vyšší částku podpory, a to minimálně na 4000 korun na dojnici. „K tomu bychom rádi využili tzv. Barrosův balíček, v němž je na zemědělství určeno 877 milionů korun,“ sdělil s tím, že všechno je ještě otázkou dalšího jednání. Nové opatření musí ještě schválit Evropská komise.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down