06.07.2011 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Peníze pro Liberecký kraj

Evropský parlament definitivně schválil 260 milionů korun pro Liberecký kraj, který loni zasáhly ničivé povodně. Peníze z Fondu solidarity EU mají alespoň částečně uhradit škody, které převyšují deset miliard korun.

Podle českého europoslance Edvarda Kožušníka nicméně nechybělo mnoho a Liberecký kraj mohl o peníze z unijního fondu určeného na likvidaci živelních katastrof přijít. "Celková výše škod v Česku byla odhadnuta na 10,9 miliardy korun, což však představuje jen 0,3 procenta českého HDP, nejednalo se tedy podle evropských předpisů o 'závažnou přírodní katastrofu'," řekl Kožušník.
Evropská komise ovšem nakonec uznala, že region byl zasažen mimořádnou katastrofou, která postihla podstatnou část obyvatelstva a má závažné a trvalé následky na životní podmínky a hospodářskou stabilitu regionu.
Povodní, která loni zasáhla Liberecký kraj, byla postižena byla více než polovina území kraje. Největší škody utrpěly města Raspenava a Frýdlant. V Raspenavě škody na obecním majetku dosáhly 267,5 milionu korun a vyšší byly právě jen v nedalekém Frýdlantu.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down