13.09.2010 | 12:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Peníze z fondu zemědělcům

Novela zákona o Pozemkovém fondu České republiky umožnila změnu rozpočtu fondu na rok 2010. V nejbližších dnech bude dokončen proces, který umožní vyplatit 1,5 miliardy korun zemědělcům na národní doplňkové platby k přímým podporám pro rok 2010 a navýšit finanční prostředky na pozemkové úpravy o 50 milionů korun. Celkem 150 milionů korun bylo už v létě 2010 vyplaceno na podporu značky kvality Klasa. Informovala o tom tisková mluvčí Pozemkového fondu ČR Lubomíra Černá.

Připomněla, že podle novely zákona o Pozemkovém fondu České republiky vláda rozhodla o použití příjmů fondu na národní doplňkové platby k přímým podporám pro rok 2010 ve výši 1,5 miliardy korun a na podporu značky kvality Klasa ve výši 150 milionů korun. Pozemkový fond ČR dále poskytne finanční prostředky, které lze čerpat na pozemkové úpravy, a to do výše 400 milionů korun ročně, tedy o 50 milionů korun více, než bylo schváleno v původním rozpočtu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down