03.02.2014 | 05:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Personální změny na ministerstvu

Ministr zemědělství Marian Jurečka provedl k 1. únoru několik personálních změn ve vedení resortu. Změny oznámil na setkání s novináři s tím, že prvním náměstkem zodpovědným za správní úsek byl jmenován Jiří Jirsa, který doposud působil v Evropském parlamentu. Nahradil tak ve funkci Jana Sixtu. Náměstkem ministra pro úsek komodit, výzkumu a poradenství se stal Jindřich Šnejdrla.

Šnejdrla na ministerstvo přichází z pozice viceprezidenta Agrární komory. Post náměstka pro úsek komodit doposud zastával Stanislav Kozák. Odvolán z funkce byl i náměstek pro ekonomický úsek Miroslav Hladík, kterého dočasně zastoupí vrchní ředitel ekonomické sekce Jiří Havlíček.

Novým ředitelem odboru komunikace a tiskovým mluvčím resortu se stal Hynek Jordán, který přechází na resort zemědělství z ministerstva školství.

„Nepřicházím na resort dělat personální zemětřesení. Změn není mnoho. Mým cílem je vytvořit tým kompetentních odborníků, kterým plně důvěřuji. Stojí před námi složité úkoly a já věřím, že tito lidé je zvládnou,“ uvedl ministr zemědělství Marian Jurečka.

Ministr Jurečka rovněž až do odvolání pozastavil vypisování a přidělování veškerých veřejných zakázek a výběrových řízení, stejně jako uzavírání nových smluv, které přesahují částku 500 tisíc korun. Podklady k těmto zvažovaným smluvním vztahům budou opětovně předloženy k rozhodnutí na poradu ministra, v neodkladných případech ke schválení ministra, a teprve poté bude rozhodnuto o dalším postupu.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down