08.06.2007 | 01:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pes má projít výcvikem

Veterinární zákon ukládá chovateli či majiteli psa povinnost očkování proti vzteklině po dovršení tří měsíců. Správné je nechat psa očkovat i proti řadě dalších možných onemocnění. Od začátku, kdy ho získá, by chovatel či majitel měl ale začít také s jeho výchovou. Kdo nemá dostatečné znalosti a nezná etologii psů, měl by kontaktovat zkušeného chovatele či cvičitele, kteří s výchovou mohou pomoci, upozornil mluvčí Státní veterinární správy ČR Josef Duben.

Kdo nechce znásilňovat psýchu zvířete, vysvětlil Duben, dopouští se z nevědomosti velké chyby. Pes je totiž zvířetem, které žije ve smečce a potřebuje šéfa. Ale sám také po vůdcovství touží a bojuje o ně. Když mu majitel odmítá velet, stane se pak šéfem pes a člověk mu už poručit nedokáže a tedy nezabrání ani tomu, aby jeho pes někoho neporanil.
Ten, kdo má málo vychovaného psa, může v době letní dovolené využít nabídku některých psích hotelů, které poskytnout psům základní výcvik, míní Duben.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down