17.05.2004 | 05:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pěstování dřevin pro energetické využití a energetické využití dřeva

Druhou květnovou středu se pod záštitou radního kraje Vysočina, Václava Kodeta, uskutečnil seminář pod názvem „Pěstování dřevin pro energetické využití a energetické využití dřeva“. Jeho specifickým cílem bylo zvýšit informovanost venkovského obyvatelstva a subjektů podnikajících v zemědělství a lesnictví a také podnítit k rozvoji a diverzifikaci činností při hospodářském využívání krajiny.
Seminář zahájil zmíněný radní, problematikou k danému tématu se poté zabývali Vladimír Simanov a Vladimír Čížek.

„Již v letošním roce je do 31. května možno žádat Státní zemědělský intervenční fond o finanční příspěvek na Založení porostů rychle rostoucích dřevin na zemědělské půdě určených pro energetické využití. V dalších letech je termín pro podání žádosti o zařazení do programu stanoven na 28. února,“ uvedla Olga Kameníková z krajského odboru lesního a vodního hospodářství a zemědělství.
Řečený odbor seminář připravil ve spolupráci s pracovníky Institutu celoživotního vzdělávání a Lesnické a dřevařské fakulty Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.
Více informací O. Kameníková, 564 602 209, kamenikova.o@kr-vysocina.cz

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down