17.08.2004 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PGRLF chce prodat část českobudějovického výstaviště

Podpůrný garanční rolnický a lesnický fond, který je majoritním vlastníkem společnosti Výstaviště České Budějovice, se rozhodl prodat část pozemků českobudějovického výstavního areálu. Píší to dnešní Hospodářské noviny.

Z 35 hektarů, což je dnešní rozloha výstaviště, je na prodej údajně jedna pětina. Podle listu má jít o část pozemků umístěných v severní části areálu poblíž sídliště Vltava. Vše se má stvrdit krátce po skončení letošní výstavy Země živitelka, která začne koncem příštího týdne a potrvá až do počátku září. "Severní část ale obsadíme už jen z části," řekla ředitelka výstaviště Marcela Payerová. "Jde o
pozemky, které nejsou trvale využívané. I tak nám zůstane dostatek prostoru i na ty největší akce. Našeho provozu se to nijak nedotkne," ujistila.
Podle informací HN by měla pozemky u mezinárodní silnice E55 a zároveň jen několik set metrů od historického centra získat společnost Tesco Stores. Její mluvčí Vesselin Barliev to ale na přímý dotaz HN nepotvrdil. "Z dlouhodobého hlediska jsou České Budějovice jednou z našich priorit, ale zatím to je spíš záměr," reagoval.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down