09.11.2007 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PGRLF snížil úrokovou dotaci k úvěrům

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond snížil základní sazbu dotovaných úroků o jeden procentní bod. Úroková dotace v programech Zemědělec a Půda nyní činí tři procenta. Zvýhodnění pro mladého zemědělce zůstává ve výši jednoho procenta. Nadále platí podmínka, že úrokové zatížení příjemce plynoucí z úvěru musí činit minimálně jedno procento, uvedl předseda předsedy představenstva fondu Martin Karban.

Důvodem ke snížení podpory na část úroků z úvěru je podle Karbana to, že hospodaření zemědělských podniků se v posledních letech výrazně zlepšilo. Domnívá se, že rozdíly v úrokových sazbách uplatňovaných u úvěrů vůči zemědělcům a u úvěrů v ostatních odvětvích jsou minimální. Rovněž podnikatelské záměry vyhodnocují banky podobně jako v jiných odvětvích.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down