08.02.2006 | 03:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PGRLF zaplatil za pohledávku za Setuzou

České konsolidační agentuře již Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond zaplatil 465 milionů korun za pohledávku 4,1 miliardy korun vůči potravinářské firmě Setuza. Ještě se dojednávají administrativní detaily převodu. Fond by měl dostat pohledávku nejpozději do poloviny února s tím, že pak se rozhodne, jak s ní naloží. Informoval o tom tiskový mluvčí PGRLF Tomáš Vyšohlíd.

Převod pohledávky z ČKA na PGRLF schválila na podzim vláda a minulý týden ho odsouhlasila po dvou odkladech i dozorčí rada ČKA. Transakce je součástí plánu, podle něhož má stát opět získat vliv v Setuze. Ředitel podpůrného fondu Petr Buchal již dříve uvedl, že cílem je s pomocí pohledávky získat v potravinářské firmě majoritu.
Setuza ale dluh v současnosti neuznává. Odstoupila totiž od notářského zápisu uzavřeného s ČKA, v němž dříve dluh uznala. Zatímco podle názoru ČKA je odstoupení neúčinné, představenstvo Setuzy se rozhodlo platnosti tohoto kroku domoci žalobou.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down