31.10.2000 | 10:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PHARE podpořilo rekultivaci skládky 11 miliony korun

Dnes se slavnostně dokončila rekultivace skládky v Jáchymově. Byla realizována díky finanční podpoře Evropské unie prostřednictvím programu Phare - přeshraniční spolupráce ve výši 11 milionů Kč (300.000 euro), což představuje 75 % celkových nákladů projektu. Rekultivace skládky je zaměřena na zlepšení životního prostředí v regionu západních Čech, což zvýši jeho přitažlivost pro turisty. Zlepšení životních podmínek bude k užitku nejenom pro občany České republiky, ale také pro zahraniční hosty a obyvatele žijící v přilehlých oblastech Německa.

Rekultivace skládky komunálního odpadu na místě bývalé obce Popov v katastrálním území Jáchymov byla zahájena v březnu 2000 a ukončena v říjnu 2000. Skládka dlouhá léta zatěžovala životní prostředí v Jáchymově mimo jiné i díky nevhodnému umístění, jelikož se nachází přímo nad lázeňským areálem a ohrožovala zdejší léčivé prameny. Za pár let bude jen pamětní deska připomínat skutečnost, že zde kdysi byla skládka.
Tento projekt byl spolufinancován z programu přeshraniční spolupráce Phare CBC, který byl zahájen v roce 1994. K dnešnímu dni bylo z tohoto programu vyčleněno 180 mil. euro (6,5 miliardy Kč) na investice v příhraničních okresech České republiky. Celkem bylo dosud od roku 1990 v rámci celého programu Phare včetně programu přeshraniční spolupráce v České republice proinvestováno přes 660 mil. euro (24 miliard Kč).

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down