29.02.2016 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Písecký hřebčinec pořádá přehlídku plemenných hřebců

Písecký Zemský hřebčinec, který je Národní kulturní památkou České republiky, pořádá v sobotu 17. ročník tradiční Přehlídky plemenných koní. Divákům se představí plemenní hřebci, oddíl pražských policistů na koních, chybět nebude ukázka tahání dřeva. Zpřístupněný bude celý areál hřebčince. Řekla to Hana Štěrbová, která má v hřebčinci na starosti marketing.

V úvodu celodenního programu se představí plemenní hřebci Zemského hřebčince Písek, společně s nimi také plemeníci soukromých majitelů. Následovat bude několik skokových ukázek koní. "Jak osedlaných, tak ve volnosti. Zaměstnanci hřebčince předvedou svůj jezdecký um při pečlivě secvičené čtverylce," řekla Štěrbová. Divácky atraktivní bude podle ní i ukázka práce pražského jízdního oddílu Policie ČR, stejně jako jízda v dámském sedle a skokové schopnosti minikoní plemene falabella. Chladnokrevní koně divákům předvedou zapřažení k těžké kládě. "Diváci alespoň uvidí, jak obratně si tito koně umí počínat při leckdy náročné těžbě dřeva v lese," uvedla Štěrbová. Na přehlídce budou podle ní hostovat také zaměstnanci a koně Národního hřebčína Kladruby nad Labem. Divákům budou po celý den zpřístupněny stáje a celý areál hřebčince. Program začíná v 11:00 v kryté hale. Vstupné je 50 korun pro dospělé a 30 korun pro děti a důchodce. Po skončení přehlídky bude následovat oblastní kolo skákání ve volnosti čtyřletých klisen.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down