20.09.2021 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivní oslavy se letos v Mnichově přesunuly do restaurací

Tradiční oslavy piva se letos v Mnichově přesunuly do restaurací. Kvůli epidemii covidu-19 organizátoři už podruhé za sebou zrušili Oktoberfest, který by v původním termínu začal minulou sobotu. V pravé poledne zahájil oslavy bývalý starosta Mnichova Christian Ude, který se v minulosti proslavil tím, že sud s 200 litry piva dokázal narazit jen dvěma údery, uvedla agentura DPA.

Provozovatelé mnichovských pivnic a restaurací uspořádali ve svých podnicích alternativní program. V bavorské metropoli se to jen hemžilo osobami oblečenými v tradičních oděvech. Někteří se vydali s pivem a piknikovým košem také na Tereziánskou louku, kde se Oktoberfest obvykle pořádá. Na rozdíl od loňského roku tam totiž letos neplatí zákaz pití alkoholu.

Na Tereziánské louce se v sobotu uskutečnila také demonstrace zhruba stovky ekologů, kteří chtěli poukázat na dopady, jaké má na životní prostředí zemědělství a produkce potravin. Podle jejich mluvčího Tereziánské louce dvouletá absence Oktoberfestu prospěla. "Vrátila se sem příroda, někde je tráva až po kolena," poznamenal.

Starosta Mnichova Dieter Reiter uvedl, že radnice a organizátoři už pracují na tom, aby se příští rok Oktoberfest uskutečnil. Podle něj úřady vypracují návrhy, díky kterým "se návštěvníci budou moci bavit v bezpečí". Radnice plány představí nejpozději na konci dubna, řekl starosta.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down