20.01.2009 | 02:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivo z Černé Hory směřuje do Číny

Pivovar v Černé Hoře na Blanensku včera po více než dvou letech vyjednávání uzavřel smlouvu s čínským partnerem a do Asie vypravil první dva kontejnery piva za zhruba půl milionu korun. Do konce roku chtějí do Číny vyvézt asi 2000 až 2500 hektolitrů piva. Uvedl to generální ředitel pivovaru Jiří Fusek s tím, že ještě letos by měla v Číně začít také stavba několika restaurací v černohorském stylu.

Největší z našich tzv. malých pivovarů bude do Číny vyvážet především pivní speciály - třináctistupňové polotmavé pivo Black Hill, čtrnáctistupňové světlé pivo s přídavkem medu Kvasar a pivo 1530 obsahující 6,3 procenta alkoholu. První dva zásilka do cíle dorazí 28. února.
Česká piva se zatím na největším čínském trhu příliš neprosazují. Důvodem je velká dopravní vzdálenost a fakt, že tamější ceny piva jsou velmi nízké. Číňané podle Fuska zatím piva nerozlišují a pijí, "co teče".
Černohorský pivovar patří s jednoprocentním podílem na českém trhu k největším z malých pivovarů v ČR. Vloni dodal na trh přes 160.000 hektolitrů piva. Více než 80 procent z nich se spotřebuje v gastronomii.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down