03.08.2006 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivovar Bernard překonal v červenci rekord v prodeji piva

Humpolecký Rodinný pivovar Bernard zvýšil letos v červenci v meziročním srovnání prodej piva o 28 procent a prodal více než šestnáct tisíc hektolitrů nepasterizovaného piva. Překonal tak svůj dosavadní rekord z července 1994, kdy prodal přes 15 900 hektolitrů. K dobrému výsledku přispělo i na trhu nově zavedené nealkoholické pivo Bernard Free, uvedl mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek.

Za první pololetí zvýšil humpolecký pivovar výrobu ale jen mírně. Uvařil 68 600 hektolitrů piva, což je růst proti stejnému období loni přibližně o dvě procenta.
Pivovar začal vařit pivo bez alkoholu jako první na Vysočině. V červenci prodal 305 hektolitrů, což představuje skoro dvě procenta měsíční produkce. Kromě nealkoholického piva Bernard produkuje sedm druhů piv. Zásobuje přibližně 1700 restaurací v Česku a na Slovensku. Menší množství vyváží do dalších osmi zemí, včetně Švédska, Ruska, Austrálie či USA.
Loňský výstav převýšil 138 tisíc hektolitrů, obrat činil 211 milionů. Během letošních prvních šesti měsíců podnik za pivo utržil 104,6 milionu korun, což je proti stejnému období loni asi o čtyři procenta více.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down