Pivovar Bernard rozšíří ležácký sklep o pětinu

Humpolecký Rodinný pivovar Bernard do jara rozšíří o pětinu svůj ležácký sklep. Po osazení čtrnácti nových tanků, tedy velkých nerezových nádob na zrání piva, se jeho kapacita zvýší na celkových 31 680 hektolitrů. Jde o investici za 24 milionů korun, která je pro pivovar klíčová. Uvedl to mluvčí pivovaru Zdeněk Mikulášek.

 

 

Výroba piva Bernard dlouhodobě stoupá, vloni se v meziročním porovnání zvýšila o 14 procent na rekordních 302 200 hektolitrů. Rozšíření ležáckého sklepa pivovaru pomůže už v letošní letní sezóně.

V těchto dnech dělníci pomocí velkého jeřábu osazují nerezové tanky vyrobené v Pacovských strojírnách do rozestavěné budovy v pivovaru, což je zatím jen konstrukce bez střechy. Následně budou tanky technologicky propojeny s výrobním zařízením a celý prostor bude zastřešen. Kapacita jednotlivých nových tanků je podle Mikuláška rozdílná, a to až po 460 hektolitrů. Obsah nových nádob bude v součtu činit 5280 hektolitrů.

Minulý rok zaplatila firma za rozšíření zázemí závodu kolem 118 milionů Kč. Kromě rozšiřování ležáckého sklepa se úpravy týkaly i budovy varny. Rekonstruována a o jedno patro zvýšena byla administrativní budova pivovaru. Kromě nových kanceláří v ní vznikly i prostory pro laboratoř a také nová degustační místnost, kde pivovarníci kontrolují jakost piva. Dobudována byla dvoupodlažní školicí budova. Další investice pivovar připravuje. Do budoucna by chtěl také svoji výrobu částečně přemístit mimo centrum města.*

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *