Pivovar Budějovický Budvar letos předpokládá nižší zisk než loni

Budějovický Budvar letos předpokládá nižší zisk než loni. Důvodem je nárůst cen energií a ztráta ruského trhu. V tiskové zprávě o tom informovala manažerka pivovaru Barbora Dědinová. Loni Budvar zvýšil zisk před zdaněním o 13,6 procenta na 422,5 milionu Kč, a dosáhl tak nejlepšího výsledku za posledních 20 let.

"Už nyní je zřejmé, že očekáváme velmi náročný rok. Musíme se vypořádat s výpadkem dodávek na ruský trh a současně s enormním nárůstem nákladů za veškeré klíčové vstupy. Jenom navýšení nákladů činí v celoročním odhadu téměř 200 milionů korun. Zopakování rekordních výsledků z loňského roku bych letos spíše neočekával,“ uvedl ředitel Budvaru Petr Dvořák.
Pivovar na konci února zastavil kvůli ruské invazi na Ukrajinu výrobu a dodávky určené pro ruský trh. Přitom Rusko patřilo vedle například Německa, Polska nebo Velké Británie k zemím, do nichž Budvar dovážel největší objem piva. Loni uvařil Budvar rekordních 1,8 milionu hektolitrů, meziročně o 4,6 procenta více. Z toho přes 1,3 milionu hektolitru šlo na export do sedmi desítek států. Loni se export podílel na výstavu ze 73,4 procenta, meziročně to byl o 4,4 procenta lepší výsledek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down