11.08.2008 | 11:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivovar Janáček zvýšil výrobu piva

Pivovar Janáček z Uherského Brodu na Uherskohradišťsku vyrobil v letošním prvním pololetí téměř 40 tisíc hektolitrů piva. Ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku to podle obchodního ředitele podniku Jiřího Malocha představuje asi osmiprocentní nárůst. Tržby společnosti za prodej vlastních výrobků a služeb meziročně vzrostly o 18,5 procenta na 50,1 milionu korun.

Vzhledem k dosaženým výsledkům podle něj pivovar v pololetí také mírně překročil celkový plán tržeb přichystaný pro letošní sezonu. Na nárůstu se podle Malocha podílel především zvýšený prodej sudového piva v prvních třech měsících i vyšší export do zahraničí, a to zejména na Slovensko. Tam v prvním pololetí z Uherského Brodu směřovalo asi 6200 hektolitrů pěnivého moku. 
Pivovar Janáček se profiluje jako silný regionální pivovar, jeho hlavním odbytištěm je Zlínský kraj. Část produkce ale prodává také na Břeclavsku, Hodonínsku či v Olomouckém kraji. Pravidelně v posledních letech také zvyšuje export do zahraničí, kromě Slovenska jeho výrobky směřují i do Maďarska nebo Itálie, v letních měsících také do Chorvatska.
Uherskobrodský pivovar je nyní ve Zlínském kraji jediným. Dříve se pivo vařilo například ve Vsetíně, Jarošově nebo Brumově. Ve druhé polovině 90. let se ale pivovary v regionu ocitly hlavně kvůli ztrátě východních trhů v těžké finanční situaci a většina z nich zanikla.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down