Pivovar Náchod proniká do Afriky

Pivovar Primátor z Náchoda v minulých dnech odeslal do Afriky první zásilku piva ve své novodobé historii. Zhruba 100 hektolitrů lahvového tmavého ležáku putuje odběrateli do Toga, země na pobřeží Guinejského zálivu. Informoval o tom ředitel pivovaru Josef Hlavatý.

„Odběratel v Togu nás sám kontaktoval, a to i díky oceněním, které naše piva v minulosti na mezinárodních soutěžích získala. Pokud budeme ročně do Toga dodávat přes 1000 hektolitrů, budeme to považovat za úspěch,“ řekl Hlavatý. Vedle tmavého ležáku by podle něj mohla do Afriky v budoucnu jít i světlá dvanáctka či některé ze speciálních piv.
Pivovar Primátor má roční výstav kolem 130.000 hektolitrů, z nichž na export jde asi pětina. Ze vzdálenějších zemí dodává pivo například do USA, Jižní Koreje a začátkem letošního roku pivo vyvezl i do Brazílie. Hlavními odbytišti jsou Švédsko, Slovensko, Velká Británie a Polsko.
„Afrika je pro nás pole neorané, ale každý zaplacený obchod je dobrý,“ poznamenal Hlavatý. Dodal, že obchod do Toga, které má asi 6,5 milionu obyvatel, pivovar připravoval více než půl roku.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *