23.07.2004 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivovar Ostravar hodlá proniknout na polský trh

Pivovar Ostravar ze společnosti Pivovary Staropramen, který je největším regionálním producentem piva v Moravskoslezském kraji, se chystá proniknout na trh do Polska. Od září se tam představí vedle značek Staropramen a Bráník také Ostravar. Pivovar už vytváří speciální obchodní tým pro distribuci a prodej Ostravaru v Polsku, uvedl vrchní sládek Robert Kužela. Hodlá navázat obchodní vztahy především v oblastech Varšavy a okolí, Slezské pánve a Poznaňska, dodal sládek.

Přestože odpadly celní bariéry po vstupu ČR do Evropské unie, ostatní menší pivovary z Moravskoslezského kraje zatím nepronikly k polským spotřebitelům. Jedním z důvodů je, že se nedohodnou o výši garance na zapůjčení pivních obalů, uvedl majitel Starého Hlučínského pivovaru Leonard Plaček, který má výstav do 5000 hektolitrů.
Od záměru vařit pivo pro Poláky ustoupil také restaurační pivovar Excelent z Rýmařova na Bruntálsku, který uvaří asi 650 hektolitrů piva ročně. Jejich pivo je totiž určeno k okamžité spotřebě, vysvětlil šéf pivovaru Jiří Bobek. A na to, aby vyráběli pasterizované pivo nemají prostor, ani prostředky.
Také pivovar Radegast, který je součástí Plzeňského Prazdroje a vyrábí kolem dvou milionů hektolitrů piva v Nošovicich na Frýdecko-Místecku, v Polsku neprodává. Jak vysvětlila Kateřina Louw z tiskového oddělení Plzeňského Prazdroje, rozhodla o tom sesterská společnost Kompania Piwowarska, která je stejně jako Plzeňský Prazdroj součástí pivovarské společnosti SABMiller.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down