17.08.2006 | 04:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivovar Ostravar se prosadil v druhé zemi Evropské unie

Pivovar Ostravar začal vyváží své pivo do dvou zemí Evropské unie. S exportem ležáku do britského řetězce Somerfield začal v prosinci 2004. Nyní se značka Ostravar prosadila na Apeninském poloostrově, kde pivo prodává řetězec Plus. Z portfolia ostravského pivovaru si Italové vybrali prémiovou značku Ostravar Premium, uvedl vrchní sládek Pivovaru Ostravar Robert Kužela.

Ležák se bude v Itálii podle Kužely prodávat pod původním názvem Ostravar. Ani italské etikety, které se objeví na láhvích, se od těch českých nebudou lišit, samozřejmě s výjimkou použitého jazyka, dodal.
Ostravský pivovar ročně uvaří asi půl milionu hektolitrů piva. V současné době se Ostravar prodává v Británii na více než 1000 prodejních místech a zájem Angličanů o ostravské pivo stále roste. Letos v létě ho do svého sortimentu zařadil například londýnský řetězec Imperial Cash & Carry.
Ostravar se vyrábí ve stejnojmenném pivovaru od roku 1897. Součástí společnosti Pivovary Staropramen (dříve Pražské pivovary) je od roku 2000. Akciová společnost Pivovary Staropramen, kam kromě Ostravaru patří pivovary Smíchov a Braník, loni prodaly bez započtení zahraniční licenční výroby 2,88 milionu hektolitrů piva, což představuje meziroční nárůst o 3,2 procenta.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down