Pivovar Protivín skončil předloni ve ztrátě téměř 11 milionů

Pivovar Protivín skončil předloni ve ztrátě po zdanění 10,8 milionu korun. V roce 2018 vykázal zisk 6,4 milionu. Tržby stouply meziročně o dvě procenta na 295,2 milionu korun. Kvůli pandemii koronaviru přijal pivovar úsporná opatření. Akcionář pivovaru slíbil, že případný deficit likvidity vyřeší půjčkou. Vyplývá to z výroční zprávy. Pivovar patří do skupiny Pivovary Lobkowicz Group (PLG). Skupinu ovládá čínská společnost Citic.

Pivovar se 79 zaměstnanci vyrobí ročně kolem 230 000 hektolitrů piva. Výstav od roku 2017 nezveřejňuje, v roce 2016 uvařil 232 000 hektolitrů.
Předloňskou ztrátu významně ovlivnilo to, že firma zaúčtovala jednorázovou opravnou položku k dlouhodobému majetku 21,7 milionu a související odloženou daň 4,1 milionu. "Výsledek hospodaření bez vlivu tohoto jednorázového účetního případu by tak byl zisk 6,7 milionu," uvedl pivovar.
Krátkodobé závazky převyšovaly předloni oběžná aktiva o 16,6 milionu. V roce 2019 zahájil pivovar ozdravný projekt, kdy chce postupně snižovat náklady, zvyšovat efektivitu a postupně tvořit zisk. Cílem je změnit poměr závazků k aktivům v následujících třech účetních obdobích. Když se to nepovede, existuje podle pivovaru "významná materiální nejistota" pokračovat dál v aktivitách.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down