Pivovar Regent zvýšil popáté výstav, sází i na plechovkové pivo

Třeboňský pivovar Regent měl loni výstav přes 77 500 hektolitrů, meziročně téměř o 1000 hektolitrů vyšší. Výstav roste posledních pět let. Loni pivovar se 45 zaměstnanci začal prodávat i plechovkové pivo. Investovat bude letos Regent deset milionů korun do lahvárny i sudárny. Uvedl to sládek Jaromír Čeleda. Pivovar patří akciové společnosti Bohemia Regent ze skupiny Stasek.

Loni v létě zavedl pivovar prodej v plechovkách, zatím tvoří pod jedno procento výstavu, pivo stáčí do plechu externě. Majitel pivovaru Ferdinand Stasek zvažuje, že koupí malou poloautomatickou plničku.
Sládek míní, že podíl piva v plechovkách bude růst, sudového ubývat. Tržby pivovaru loni stouply o čtyři procenta, nárůst je podle Čeledy přes 3,5 milionu korun. Číslo neuvedl. Tržby z prodeje výrobků a služeb byly 96,3 milionu korun v roce 2016, zisk před zdaněním 6,28 milionu korun.
Více než 30 procenty se na výstavu podílí sudové pivo. Část tvoří i cisterny, jež Regent vozí do Velké Británie dvěma velkoodběratelům, kteří si pivo sami stáčí do sudů či lahví: jedním je pivovar, který si doplnil nabídku piv 'ale' o staročeský ležák Regent, druhým řetězec Marks and Spencer.
Převážnou část výnosů tvoří tuzemský trh, dodávky řetězcům Kaufland, Tesco, firmám jako Jednota, Coop, Flop a do distribučních skladů. Loni začal Regent spolupracovat s Normou, je i v části pražských Globusů.
Každý rok roste export, loni šla do zahraničí čtvrtina produkce. Pivovar nejvíce vyváží do Polska, Itálie a Velké Británie, dále do dalších evropských zemí, do Číny, Ruska, USA a Vietnamu. Loni byl nárůst na polské straně, narůstalo Slovensko a Rusko. Pivovar chystá také vývoz do Thajska, Francie, rozbíhá se Švédsko, loni začali vyvážet do Slovinska, řekl sládek.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down