25.06.2002 | 07:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pivovar stále ve ztrátě

I přes loňský kladný provozní hospodářský výsledek zůstal Budějovický měšťanský pivovar v hluboké ztrátě. Ta je ve srovnání s rokem 2000 o 55,4 miliónu korun nižší a činila 131,25 miliónu korun. Jak uvedl předseda představenstva firmy Miroslav Leština na včerejší řádné valné hromadě, pivovar pokračuje v restrukturalizaci, aby mohl v budoucnu vypořádat minulé ztráty.

Z výroční zprávy Budějovického měšťanského pivovaru vyplývá, že společnost, která má záporný vlastní kapitál a její cizí zdroje přesáhly celková aktiva o 116,44 miliónu korun, není schopna uhradit loňskou ztrátu z disponibilních zdrojů. Ačkoli tyto okolnosti by mohly vyvolat pochybnosti o schopnosti společnosti pokračovat v činnosti, auditor nabyl přiměřené jistoty, že "použití předpokladu časově neomezeného trvání je správné".

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down