Pivovar Svijany zdraží pivo od října zhruba o devět procent

Pivovar Svijany z Liberecka zdraží pivo od října. Bude to zhruba o devět procent, což odpovídá asi 1,5 koruny za půllitr. Podle obchodního ředitele Vratislava Žitky je důvodem zdražení veškerého sortimentu výrazný nárůst vstupních nákladů.

"S ohledem na výrazný nárůst cen vstupů jsme byli nuceni přistoupit ke zdražení zhruba o devět procent s platností od 1. října 2022. Toto zdražení jsme našim zákazníkům oznámili už v polovině srpna a proběhlo zcela nezávisle na cenové politice ostatních pivovarů," sdělil Žitka.
Pivo zdražují i další pivovary v zemi. Plzeňský Prazdroj v úterý oznámil, že od 1. října zdražuje většinu produktů zhruba o osm procent, v průměru o 1,70 Kč na půllitru. Od 1. září zdraží své produkty Pivovary Staropramen. Budvar oznámí nové ceny na začátku podzimu.
Pivovar Svijany s 250 zaměstnanci patří do desítky největších pivovarů v Česku. Za více než 20 let své existence zvýšil výrobu téměř šestnáctinásobně. Loni dodal na trh 685 290 hektolitrů piva.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down