Pivovar Zubr kvůli zavřeným hospodám čeká pětinový pokles odbytu

Více než pětinový pokles prodeje piva a ztráty v desítkách milionů korun očekává letos Pivovar Zubr kvůli epidemii koronaviru a následnému uzavření restaurací. Přerovský pivovar do restaurací v předchozích letech dodával více než polovinu své roční produkce a jejich dlouhodobé uzavření pro něj znamená výrazný výpadek odbytu. Kvůli poklesu prodeje už pivovar části zaměstnanců dočasně snížil mzdy, propouštět zatím nemusel. Uvedl to ředitel Pivovaru Zubr Tomáš Pluháček.

Pivovar Zubr loni uvařil 255 000 hektolitrů piva. Stejný výstav vykázal i v předchozích třech letech. "I přesto, že stáčíme pivo do lahví a plechovek, výpadek čepovaného piva je znát, protože do sudů v minulých letech směřovalo zhruba 60 procent celkového výstavu pivovaru. Po jarní vlně jsme se přes léto trochu nadechli, ale za poslední měsíc, kdy jsou opět uzavřené všechny restaurace a hospody, nám prodej sudového piva klesl na nulu," uvedl Pluháček.
Ještě na jaře vedení Pivovaru Zubr po odeznění první vlny epidemie počítalo s tím, že bude celoroční pokles prodeje piva činit 10 až 15 procent. "Další měsíc a půl bez prodeje sudového piva bude znamenat propad přes 20 procent. Prodej plechovek a lahví sudové pivo plně nenahradí. Nedovedu si představit, že tato situace bude trvat déle než do konce listopadu. Už nyní je to zejména pro hospodské zcela likvidační," upozornil Pluháček.
Pivovar Zubr kvůli poklesu prodeje zatím nemusel propouštět zaměstnance. "Zavedli jsme ale úsporná opatření a snižovali platy, abychom situaci finančně zvládli. Část našich zaměstnanců v provozu i v administrativě je nyní na 60 procentech mzdy," řekl Pluháček.*

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 ČTK. Profi Press, s.r.o. využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
crossmenuchevron-down